Click here to get your free mobile phone or apple ipod محرم 86 - جاده خدا
سفارش تبلیغ
صبا
مرا با عصمت تأیید فرما و زبانم را به حکمت بگشای . [امام زین العابدین علیه السلام ـ در دعای استغفار ـ]
جاده خدا
 • پست الکترونیک
 • شناسنامه
 •  RSS 
 • پارسی بلاگ
 • پارسی یار
 • در یاهو
 • تکرار یاد و خاطره حماسه سازان کربلاست

   

   

  سلام بر حسین و اربعینش، سلام بر اربعین و زائرانش! و سلام بر اندوه های دل آنان که به سوغات بر مزار کشتگان، عشق بردند و به مویه نشستند. به شوق زیارت صحن و سرای جان فزایت، اربعین شهادتت را به سوگ می نشینیم، یا حسین!

   زیارت اربعین (صوت)

  غریبانه (تصویری)    

  یا حسین(تصویری)  

  سوگواری(تصویری) 

   

  و اربعین از رازهای هستی است و اربعین حسین (ع) روز بسط لطف اوست بر پیروان و دوستدارانش. و در مقام حسین (ع) همین بس که در زیارت اربعینش خطاب به جدشان محمد مصطفی (ص) و پدر بزرگوارشان حضرت علی (ع) و مادر گرامیشان فاطمه (س) میگوییم که خداوند عزاداری شما را در رثاء حسین (ع) فبول فرماید.
   

   اربعین در فرهنگ عاشورا

  در فرهنگ عاشورا، اربعین به چهلمین شب شهادت حسین بن علی(ع) گفته میشود که مصادف با روز بیستم ماه صفر است. از سنتهای مردمی گرامی داشت چهلم مردگان است، که به یاد عزیز فوت شده خویش، خیرات و صدقات میدهند و مجلس یاد بود  بر پا میکنند، در روز بیستم صفر نیز، شیعیان، مراسم سوگواری عظیمی را در کشورها و شــــهرهای مختلف به یاد عاشورای حسینی بر پا میکنند. عاشقان و پیروان آن امام، در سحال اســـــرار اربعین به ذکر پرداخته و  باران اشکبار  چشم خویش را با مظلومیت حسین و یارانش پیوند می زنند. این راه، راه تداوم عشق است و بی گمان هیچگاه بی رهرو نخواهد بود.

  توضیحات بیشتر در ادامه مطلب :

  ادامه مطلب...

  امیر ::: چهارشنبه 86/12/8::: ساعت 3:42 عصر

  ... سلام بر آن کسی که میکائیل در گهواره با او تکلّم می‌نمود، سلام بر آن کسی که عهد و پیمانش شکسته شد، سلام بر آن کسی که پرده حُرمَتش دریده شد، سلام بر آن کسی که خونش به ظلم ریخته شد، سلام بر آنکه با خونِ زخم‌هایش شست و شو داده شد، سلام بر آن که از جام‌های نیزه‌ها جرعه نوشید، سلام بر آن مظلومی که خونش مباح گردید، سلام بر آنکه در ملأ عام سرش بریده شد، سلام بر آنکه اهل قریه‌ها دفنش نمودند، سلام بر آنکه شاهرَگش بریده شد، سلام بر آنکه مدافعِ بی یاور، سلام بر آن محاسنِ بخون خضاب شده، سلام بر آن گونه‌ی خاک آلوده، سلام بر آن بدنِ برهنه، سلام بر آن دندانِ چوب خورده، سلام بر آن سرِ بالای نیزه رفته، سلام بر آن بدن‌های برهنه و عریانی که در بیابان‌ها (یِ کربلا) گُرگ‌های تجاوزگر به آن دندان می‌آلودند، و درندگان خونخوار بر گِردِ آن می‌گشتند، سلام بر تو ای مولای من و بر فرشتگانی که بر گِردِ بارگاه تو پَر می‌کِشند، و اطرافِ تُربتت اجتماع کرده‌اند، و در آستانِ تو طواف می‌کنند، و برای زیارت تو وارد می‌شوند. ...  امیر ::: شنبه 86/11/6::: ساعت 6:38 عصر

  پس از اجرا بر روی هر یک از لینکهای فوق ، برنامه Windows Media Player شما اجرا خواهد شد و پس از چند ثانیه می توانید تصاویر را به صورت آنلاین مشاهده کنید

  »» پخش زنده حرم امام حسین (ع)

  »» پخش زنده حرم حضرت ابوالفضل (ع) 

  زیارت قبول

  التماس دعا  امیر ::: جمعه 86/10/28::: ساعت 3:21 عصر

  روز تاسوعا

  روز نهم ماه محرم که معروف به تاسوعا است، آخرین روزى بود که امام حسین علیه السلام و یارانش شبانگاه آن را درک کرده بودند و این روز به شب عاشورا پیوند خورد. بدین جهت در نزد مسلمانان و محبان اهل بیت علیهم السلام از اهمیت بالایى برخوردار است . مسلمانان تاریخ ساز ایران اسلامى همچون بسیاری از مسلمانان سراسر گیتی، این روز را منتسب به غیرت ا... و ساقی دشت کربلا، حضرت ابوالفضل العباس (ع) میدانند،  بسان روز عاشورا گرامى داشته و به سوگوارى مى پردازند.

  تاسوعا بزرگداشت شهادت اسوه ایثار و ادب و دلاوری و وفا و حقگزاری عباس بن علی(ع) است و با گذشت بیش از هزار و سیصد سال ، هنوز تاریخ، روشن از کرامتهای اوست و نام او با وفا و ادب و مردانگی همراه است.

  آن سردار فداکار با لبی تشنه و جگری سوخته، پا به فرات گذاشت، امّا جوانمردی و وفایش نگذاشت که او آب بنوشد و امام و اهل ‏بیت و کودکان تشنه کام باشند. لب تشنه از فرات بیرون آمد تا آب را به کودکان برساند.

  خود از آب ننوشید و فرات را تشنه لبهای خویش نهاد و برگشت و دستِ عطش فرات، دیگر هرگز به دامن وفای عباس نرسید. این ایثار را کجا می‏توان یافت و این همه فداکاری مگر در واژه میگنجد و با کلام قابل بیان است؟

  دستان ابواالفضل(ع) قلم شد و این دستها برای آزادگان جهان علم گشت و عباس آموزگار بی بدیل فتوّت و مردانگی در تاریخ شد. و چه به حق او را غیرت ا... العظمیم نامیده اند.

   

   
  در این روز مهم ، چند رویداد سرنوشت ساز در سرزمین کربلا واقع گردید که به آن ها اشاره مى کنیم:ادامه مطلب...

  امیر ::: جمعه 86/10/28::: ساعت 3:5 عصر

  نبرد حسین
  *******************************
  مــکــان ،کـربــلا دشـت ِخون وبـلا ** زمان، بعد مرگ حسن ثانی مصطفی
  هــدف، جــنــگ بـا پور خیرالنــسا** حســیـن مــرد حـق زاده ی مــرتـضـی
  مــقـــابــل،یـــزید مظهر جهل وکین** هــمــان مــرد بــد طــیــنتِ ضـدِ دیـن
  گــروه حــســین کــمتــراز صد نـفر** زآن ســـوی خـــیـــل زبـــونــانِ شــر
  در این سوی خــط لشـکـــران خــدا ** درآن ســـوی دونـــانِ از حـــق جــدا
  پــســر هــای ام الـبـنـیـن و عـلـــی ** نــــمــــودنــــد خــود را فـــدای ولــی
  ز زیــنــب دو مــرد و یــل نــامــدار** بــر آورد ازخـــصــم جــنــگــی دمــار
  سپس قاسم ابن الحســن شــد روان** بــه ســرعت بـه سـوی صف دشمنان
  حــبــیــب و عــلی اکــبــرو عوسجه** نـــبــــردی دلـــیـــرانـــه و یــک تــنـه
  نــمـــودنــد ودر خــون شناور شدند** ز بــهــر حــســیـن یار و یاور شد نـد
  بــه ظهر دهـم از نــبـــرد حــســیــن** نــمــانــــده بــجـــز آه ســردِ حـسیــن
  کــشــیـد از مــیـان تیغ وحمله نمود** ز گــیــتــی بــســاط زبــونـــــان زدود
  زره، زهــد و تــقــوای بــی مـنـتـها** ســپـر، مــکــتــب و ســیره مـصـطفی
  ســلاحــش ،کــــلام خـــدای عــلــی** دلــش گـــشـــتــه از نــور حق منجلی
  بـهم ریخت شــیـرازه ی خـصــم دون** زخـــون ســـرش نــیــنــوا لالــه گـون
  نــبــرد حـسین درس آزادگــی ســت** شهادت ســر آغــاز یــک زنــدگـی ست
  برای حسیــن گریه کردن خطا سـت** لــقـب هــای مظلوم و بی کس جفاست
  نــبــرد حسین جنگ مظلوم نـیـسـت** به میدان جسور است ومـغــموم نیست
  چو حق با حسین بود بی کس نـبود** خـــدا یـــار او بــود گـــر کــس نــبـود
  بــه تــاریــخ« جــاویــد» شـد راه او** شــهــامـــت، جـــوانــمــردی و جـاه او


  امیر ::: شنبه 86/10/22::: ساعت 5:32 عصر

  مردی نزد امام حسین امد و گفت من فردی گنه کارم
  :ونمیتوانم گناه نکنم چه کنم ؟ امام فرمود
  شما شش کار را انجام دهید بعد هر گناهی که خواستید انجام دهید .
  یک ـ روزی خدا را نخورید.
  دوـ در سرزمینی گناه کنید که مُلک خدا نباشد.
  سه ـ جایی گناه کنید که خدا شما را نبیند.
  چهار ـ هنگامی که فرشته ی مرگ برای قبض روح امد تسلیم نشوید.
  پنج - هنگامی که فرشته ی جهنم تو را به سوی اتش برد بگویید من نمی ایم.
  شش ـ از سرپرستی و ولایت خدا خارج شوید.
  وقتی توانستید این شش کار را انجام دهید هر گناهی که خواستید بکنید.

   

  به فرموده ی امام بخیل انکس است که در سلام بخل ورزد.

   

  امام فرمودند برای سلام هفتاد حسنه است که شصت و نه حسنه از انِ ابتدا کننده به سلام و یک حسنه از انِ پاسخ دهنه است.

   

  امام به فرزندش علی بن حسین فرمود ای فرزندم از ستم به کسی که در مقابل تو یاوری جز خدا ندارد بپرهیز.

   

  امام به مردی که غیبت مردی دیگر را نزد ان حضرت می نمود فرمود ای مرد از غیبت دست بردار که غیبت خورشت سگان جهنم است.

   

  مردی نزد امام حسین رفت وگفت اگر به نا اهل نیکی شود ضایع میشود حضرت فرمود چنین نیست نیکویی مانند باران فراوانی است که به نیک و بد هر دو میرسد.         امیر ::: شنبه 86/10/22::: ساعت 5:19 عصر

  خونی چکید و حنجره ی خاک جان گرفت

  بغضی شکست و دامن هفت آسمان گرفت

  آبی که دستبوس عطش بود شعله زد

  آتش سراغ خیمه ی رنگین کمان گرفت

  ابری برای گریه نیامد ولی ز سنگ

  خون غنچه غنچه خاک تو را در میان گرفت

  "اسبی ز سمت علقمه آمد"دگر بس است

  تیری امام آینه ها را نشان گرفت

  مانده است در حکایت این سوگ شعر من

  چندان که جسم سوخت و آتش به جان گرفت

  از آخرین شراره چنین می رسد به گوش:

  " باید تقاص عافیت از کوفیان گرفت"  امیر ::: جمعه 86/10/21::: ساعت 3:59 عصر

  امام حسین (ع)چند سال از دوران کودکى را در زمان حیات پر برکت رسول خدا (ص ) سپرى نمود. او شجاعترین امت حضرت محمد (ص ) بود و شجاعت حضرت محمد (ص ) و حضرت على (ع ) در ایشان جمع بود.
  خداوند در تربت ایشان شفا، و در داخل حرم امام حسین (ع ) استجابت دعا را قرار داده است . پیامبر (ص ) در حقش فرمود: احب اللّه مَن احب حسینا یعنى : خداوند دوست میدارد کسى را که حسین را دوست بدارد. پیامبر(ص ) در حق او و برادر گرامى اش امام حسن (ع ) فرمود: دو فرزند من حسن و حسین پیشوایان امت مى باشند خواه زمام امور به دست بگیرند و یا نگیرند.
  پس از شهادت امام حسن (ع ) در سال 50 هجرى ، امام حسین (ع ) عهده دار امر امامت گردید. معاویه پس از بیست سال حکومت ظالمانه و قتل و کشتار شیعیان به ویژه، در سال 60 هجرى مرد و بر خلاف قرارداد صلح با امام حسن(ع)، پسرش یزید را به جاى خود قرار داد. یزید فردى فاسد و شرابخوار و مخالف با اسلام بود. او علناً مقدسات اسلامى را زیر پا مى گذاشت و آشکارا شراب مى خورد. امام حسین علیه السلام از همان آغاز کار با او به مخالفت برخاست .
  یزید نامه اى به حاکم مدینه نوشت و به او دستور داد که از امام حسین (ع ) براى یزید بیعت بگیرد و اگر حاضر نشد او را به قتل برساند. امام (ع ) که حاضر به بیعت کردن با یزید نبود با خانواده خود از مدینه به مکه رفتند. در این هنگام مردم کوفه که از مرگ معاویه با خبر شده بودند نامه هاى زیادى براى امام حسین (ع ) نوشتند و از او خواستند تا به عراق و کوفه بیاید. امام حسین (ع ) نیز مسلم بن عقیل را به کوفه فرستاد. ابتدا هزاران نفر از مردم کوفه با مسلم بن عقیل همراه شدند. اما با ورود عبیداللّه بن زیاد که از طرف یزید به حکومت کوفه گمارده شده بود و بسیار حیله گر و بى رحم بود، مردم کوفه فریب اقدامات او را خورده و پیمان شکنى کردند و مسلم را تنها گذاشتند.
  در نتیجه عبیداللّه ، مسلم بن عقیل را دستگیر نموده و به شهادت رسانید. هنگامى که در ابتدا مردم کوفه با مسلم بیعت کردند، مسلم نامه اى به امام حسین (ع ) نوشت و به ایشان اطلاع داد که به کوفه بیاید. امام حسین (ع ) با خانواده و یاران خود به طرف کوفه حرکت کرد و در نزدیکى کوفه بود که خبر پیمان شکنى مردم کوفه و شهادت مسلم را آوردند. عبیداللّه بن زیاد که با شهادت مسلم بر اوضاع کوفه تسلط پیدا کرده بود حر بن یزید ریاحى را براى زیر نظر گرفتن امام حسین (ع ) و همراهانش فرستاد. و سپس عمر بن سعد را با سى هزار نفر به کربلا اعزام نمود. او به عمر بن سعد وعده داده بود که اگر امام حسین (ع ) را به شهادت برساند او را حاکم رى خواهد کرد.
  عمر بن سعد که به طمع حکومت رى به کربلا آمده بود از هیچ ستمى فروگذار نکرد. دستور داد امام حسین (ع ) و یارانش را محاصره کنند و آب را بر روى آنان ببندند. یاران امام حسین (ع ) که از شجاع ترین افراد بودند روز دهم محرم (عاشورا) در حالى که بیش از 72 تن نبودند یکى پس از دیگرى در دفاع از امام زمان خود یعنى امام حسین (ع ) با عزت و آزادگى به شهادت رسیدند. حر بن یزید ریاحى نیز که ستمگرى سپاه عمر سعد و حقانیت امام حسین (ع ) را مشاهده کرد به سپاه امام پیوست و به شهادت رسید.
  واقعه کربلا گرچه از نظر زمان کوتاه بود و تنها یکروز از صبح تا عصر به طول انجامید اما لحظه لحظه آن درس شهامت و ایثار و فدا کارى ، ایمان و اعتقاد و اخلاص بود.
  امام حسین علیه السلام روز دهم محرم سال 61 هجرى ، در سن 57 سالگى در کربلا به شهادت رسید. مرقد ایشان و برادر فداکارش اباالفضل و فرزندان و یارانش در شهر کربلا در عراق قرار دارد.

  امیر ::: جمعه 86/10/21::: ساعت 3:56 عصر


  لیست کل یادداشت های این وبلاگ

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 15
  بازدید دیروز: 32
  کل بازدید :272611

  >>اوقات شرعی <<

  >> درباره خودم <<
  جاده خدا
  امیر
  خوش برخورد

  >> پیوندهای روزانه <<

  >>آرشیو شده ها<<

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  جاده خدا

  >>لینک دوستان<<
  گروه تک تاز
  پردیس
  یا اباصالح المهدی (عج)
  بتلیجه
  محمدعلی مقامی
  دانشجوی دانشگاه المهدی
  * مطالب علمی *
  منتظران ظهور
  شب و تنهایی عشق
  حمایت مردمی دکتر احمدی نژاد
  آقاشیر
  دریـــچـــه
  دختر شهید
  .:: بوستان نماز ::.
  کـــــلام نـــو
  شلمچه
  کلبه عشق
  .:: رویش عشق::.
  تکنولوژی کامپیوتر
  یادداشتها و برداشتها
  بهترین آرزو هایم تقدیم تو باد.
  ولایت تا شهادت
  رنگارنگه RANGARANGE رنگارنگه
  دخترک
  *اسرار موفقیت*
  فقط خدا رو عشقه
  برای اولین بار ...
  تمهیدات
  ایحسب الانسان ان یترک سدی
  یاد ارباب حسین علیه السلام
  رند
  پاک دیده
  پنجره چهارمی ها
  manna
  پرسش مهر 8
  آواز پرجبرئیل
  عشاق
  ساحل نشین اشک
  عشق الهی
  مهر بر لب زده
  عطش
  دانلود download امپراطور دریا بازی موبایل نرم افزار کرک کد لینک
  به یاد شهدا
  جک ، اس ام اس و عکس در خنده سرا
  شهدای استان خراسان
  جامعه بانوان ابهر
  COMPUTER&NETWORK
  گچساران بلاگ عشق
  پاتوق دخترها
  تبادل لینک وافزایش بازدید
  تازه ها
  نگاه منتظر
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو
  ثانیه
  کتابدار فردا
  به دادم برس
  فرجی دیگر
  معراج ستاره ها
  مسافر عاشق
  خلوت من
  ابوالفضل فتحیان
  هدهد سرگشته
  هادرباد شناسی (روستایی در شرق شهرستان بیرجند)
  .:: در کوی بی نشان ها ::.
  فرشتگان
  خط بارون
  معراج مومن
  شریعت پاینده
  کلک بهار
  ازدواج
  بسوی ظهور ...
  زورخانه باباعلی
  قافله شهداء
  منطقه ممنوعه
  ستاد مردمی حمایت از تحریم کالاهای صهیونیستی
  کبو ترانه
  کبو ترانه تا بام ملکوت
  جزیره تنهایی من
  دوزخیان زمین
  پیامبر اعظم
  عشق و......
  تصویر تازه
  جمهوریت
  مذهب
  هیئت بقیه الله شهیدیه
  ماء طهور
  تخّلات خزان‌زده
  ناگفته های آبجی کوچیکه
  عــــشق کوچک
  آسمان سرخ
  عاشق دلباخته
  امیدزهرا
  شب مهتابی
  شعر و دل نوشته های اسارت
  تنهام نزار
  سروش بهاری
  شیعه مذهب برتر
  همسفر عشق
  حــــــکـــــمـــــت آ بـــــــــــاد
  کورش 2009
  عروسک تنها و دلتنگ!!
  عمو اکبر
  آبدارچی پارسی بلاگ
  شاهد
  شمیم
  شیلو عج الله
  وجودم بخاطر وجودش بوجود آمد
  السلام علیک یا صاحب الزمان
  عوامل پیشرفت ، راه‌های پیشرفت و موانع پیشرفت چیست ؟
  زنان در جهان
  رنگارنگ
  حقیقت بهائیت
  یاد لاله ها
  مشکی رنگه عشقه
  مذهب فرهنگ
  lovlyworld
  گل نرگس Narcissus
  نورالهدی
  محبت
  اونایی که دوست داشتنشون سخته کسایی اند که بیشتر به عشق نیازمند
  چرک نویس های یک سردبیرجوان
  کبوترانه
  دل نوشته
  جالب وخواندنی از همه جا(((آسمون ریسمون)))........
  همه چیز...
  پرنسس کوچولو
  وبلاگ های قرآنی Quranic Weblogs
  غایب از نظر
  اقاقیای من
  توهمات قرن 21
  دیــار عـاشقـان
  خودت va خودم
  .: حرف دل :.
  اموزش . ترفند . مقاله . نرم افزار
  تاریخ تمدن جهان
  دانشمند
  پروانه وار
  سلطان عشق
  سامانتا
  پرستوی مهاجر
  14 امام
  بدانیم
  سرزمین دور
  پرواز
  دختر و پسر ها وارد نشند اینجا مرکز عکس های جدیده
  محرما نه
  موتور سنگین ... HONDA - SUZUKI ... موتور سنگین
  قدرت شیطان
  حریم یاس
  علم نوین
  فضول محله
  زیر آسمان خدا
  کجایند مردان بی ادعا؟
  رهگذر

  .•¤ خانه آرزو ¤•.
  دنیای امروز ما
  صور اسرافیل
  عاشقان میگویند
  تا ریشه هست، جوانه باید زد...
  سرای اندیشه
  جزیره ی دیجیتالی من
  دوستانه و صمیمانه
  خلوت تنهایی
  Esteghlal Ahvaz Football Club
  اس ام اس عاشقانه
  پشت جبهه
  شادی(زمزمه های دلتنگی)
  Ship & Naval
  اوریا
  ای گل طاها
  در گوشی با خدا
  رایحه طوبی
  بروز ترین و بزرگترین و بهترین مرجع رپ فارسی
  به احترام بهار بر پا
  انتظار
  به سوی حقیقت
  اس ام اس عاشقانه اس ام اس سرکاری - sms love - smsi.parsiblog
  گل یخ
  روح .راه .ارامش
  رایانت
  خاطرات عسل خانوم
  سئوالهای منتظر جواب
  علوم جهانی
  **** نـو ر و ز*****
  دین جوان
  باور
  نیروهای ویژه
  به راه لاله ها
  خاطرات
  معجزه ی شیطان
  پوتین خاکی
  اس ام اس سرکاری اس ام اس خنده دار و اس ام اس طنز
  صبا
  یاس کبود
  موجی عشق
  وبلاگ رسمی امپراطور دریا
  lovely
  یوسف
  نسیم فسا
  desperado bug
  طبیب عشق....
  اس ام اس و مطالب طنز و عکس‏های متحرک
  پروژه , پروژه های دانشگاهی ، پروژه های دانشجویی
  خنده بازار
  میکده
  یعسوب
  ما ایران
  jtvesal
  من ... تو ... باران
  دوستداران حقیقت
  تنگرا

  پاتوق جوانان
  Ghasedak
  یاد ایام
  emperor of the sea
  نسل برتر
  به خود آییم
  بی تو زندگی نتوا نم...نتوا نم...خدای من
  خورشید بی غروب
  دوست دارم تو تنها ارزویم باشی
  گذشته ... اکنون ... آینده
  عصر انتظار
  دانستنیهای علمی ، تاریخ، ترفند ، دانلود
  هواداران محسن چاوشى
  صدای پای ترنم...
  بهترین بهانه
  پنجره
  بقیه الله خیر لکم ان کنتم مومنین
  فریاد دل
  اینجا پرنده...
  پرسپولیس همیشه قهرمان
  خانواده و زندگی سالم
  کشکول صادق
  سرگرمی
  کوچه ام مهتابی است
  مجید-آریان-عشق-محجوبه
  توصیه هایی برای سلامت روح خودم وشما
  جوک اس ام اس های آف عاشقانه وضد حال
  جوک اس ام اس
  متن و شعر
  گلخانه
  Westlife Fans United
  به جای حرفهای همیشگی
  دنیای من
  آثار هنری گل سرخ
  تنها ترین تنها
  دلداده
  اسوه نخبگان

  >>لوگوی دوستان<<

  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<


  کاربردی ترین کدهای وبلاگ نویسان